Skip links

پرخاشگری‌ندامتگرانه

پرخاشگری‌ندامتگرانه

نامی که می‌توانم برای نوع رفتار پرخاشگرانه‌ی برادرم برگزینم، “پرخاشگری‌ندامتگرانه” است. یعنی چی؟ یعنی برادرم، بارها و بارها، رفتارهای بسیار زشت و زننده از خود بروز می‌دهد و حتا بعضاً به‌نظر می‌رسد که آگاهانه، به‌نمایش می‌گذارد که فقط شاید در لحظه نداند که چه می‌کند اما بعدش، سخت پشیمان می‌شود. وقتی به خودش می‌آید. وقتی بسیار منطقی باهاش حرف می‌زنم، پشیمانی از عقل و احساسش بیرون می‌تراود. ولی شوربختانه! غرورش اجازه نمی‌دهد تا عذرخواهی کند و چه‌بسا به‌همین‌دلیل، در اغلب موارد، قیافه‌ی حق به جانب می‌گیرد و خود را محق می‌داند؛ اما ته قلبش، نادم و پشیمان است.

سیزده‌سال با برادرم تفاوت سنی دارم. کوچک‌ترین فرزندِ خانواده است. خیلی تلاش شده تا ازدواج کند. خودش هم در صفِ نخستِ تلاش‌گران است تا ازدواج کند اما گویا سلب توفیق شده است. تحصیل‌کرده است و فهیم. خوش‌قدوبالا. باهوش است و اخلاق‌گرا. اما اغلب مواقع، برخورد مناسبی با مسایل خصوصاً امر مهم ازدواج ندارد. یعنی، در واقع، به‌محض این‌که جواب منفی می‌شنود، به‌هر دلیل، قاطی می‌کند. همیشه هم بهانه‌ای هست تا دستاویزش کند و زمین را به آسمان بدوزد و با عصبانیت تمام، مسأله را بغرنج ساخته و کوهی از چراها را بر سر خودش و اطرافیان خالی کند.
گمان خودِ بنده این‌است‌که او، گرفتارِ عوارضِ داروییِ درمان‌هایی است که هرازگاهی، پزشکان متخصص برایش تجویز می‌کنند؛ درمان پوست و مو، درمان فک، ارتودنسی و نیز حفظ ترکیب اندامی بدن.

نام نویسنده
ر.اصفهانی
سن نویسنده
۴۵

نوشتن کامنت